Viena nedēļa līdz kartēšanai Aizputē

Atlikusi viena nedēļa līdz OpenStreetMap kartēšanai Aizputē. Visi, kuriem patīk un interesē kartes, karšu zīmēšana, Aizpute, jaunās tehnoloģijas vai vienkārši ir ziņkārīgi, aicināti 9. jūnijā plkst. 10:00 pulcēties Ideju mājā, Katoļu ielā 5, lai iepazītos ar OpenStreetMap, tās sniegtajām iespējām ikdienā un to, kā mēs katrs varam iesaistīties Aizputes iezīmēšanā šajā kartē.

Aizpute pēdējos gados daudziem lielākoties saistās ar mūziķa Mārtiņa Freimaņa jaunības vietu. Tomēr pilsēta izceļas arī ar seniem koka namiem, vecpilsētu, Tebras upes veidotu reljefainu apvidu, aktīvi noslogotu Misiņkalna mototrasi, mākslinieka Ģirta Brumsona mākslas parku, vienu no senākajām baznīcām Kurzemē un Livonijas pilsdrupām. Ikviens, tiek aicināts ATKLĀT AIZPUTI NO JAUNA! No personīgās pieredzes saku – mazpilsētas iepazīšana ar kāju un acu palīdzību būtiski maina viedokli par mazajām Latvijas pilsētām. Tās patiešām ir aizraujošas. Īpaši, ja ir labi gidi. OpenStreetMap pasākums ir lielisks veids, kā parastu ekskursiju padarītu par vienreizēju un neaizmirstamu pilsētas ekspedīciju. Tiekamies 9. jūnijā, plkst. 10:00 Ideju mājā, Katoļu ielā 5, Aizputē. Uzkodas un citi nieki tiks sarūpēti!
OpenStreetMap karte un dati bezmaksas ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot visdažādākajiem mērķiem. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība.

OSM kartēšanas pasākumā būs iespēja gan radīt karti, gan doties kopīgā pastaigā pa Aizputi. Mēs precizēsim Aizputes un apkārtnes adreses, ēkas, ielas un objektus – un papildināsim informāciju OpenStreetMap. Viss, kas nepieciešams, ir uzlādēts mobilais telefons ar GPS un fotografēšanas funkciju.

Īpaši aicinām iesaistīties:

  • Aizputes aktīvistus, kas zina par īpašajām Aizputes vērtībām un ir gatavi karšu zīmētājus līdz tām aizvest
  • Tūrisma objektu īpašniekus un pārvaldītājus
  • Uzņēmumu pārstāvjus – iezīmēt savu uzņēmumu kartē (veikalu, kafejnīcu, sporta klubu u.c.)
  • Skolēnus, kas vēlas darīt ko patiesi interesantu un pilnveidot savas zināšanas
  • Studentus, kuriem dati nepieciešami studiju/biznesa izstrādes procesā

 

One thought on “Viena nedēļa līdz kartēšanai Aizputē

  1. Pingback: ĢISnet » Arhīvs » Zīmējam karti Aizputē

Leave a Reply