Iedzert saulītē

kittyPasaulē ir daudz un dažādas tradīcijas. Salās, kas atrodas Eiropas rietumos (daudzi tās uzskata par Eiropas sastāvdaļu. bet šādi apgalvojumi pamatīgi aizvaino salu iedzīvotājus), dažādu tradīciju ir ļoti daudz. Viena no tām – regulāra aliņu tukšošana krogos (pabos) gandrīz vai jebkurā diennakts laikā, bet īpaši daudzskaitlīgi uzreiz pēc darba dienas beigām. Daļai tukšotāju nav pieņemams nekas cits kā vien uzticamais pabs, kurš tiek apmeklēts jau gadus 40. Vai varbūt 60. Kurš tad skaita, ka tik aliņš labs. Kādam citam varbūt patīk pārmaiņas ja ne procesā, tad vismaz tā norises vietā. Tā kā vakara saulītē mēdz būt patīkamāk, būtu labi noskaidrot, vai iecerēto iedzeršanas vietu neapēno kāds augsts, neģēlīgs nams. Ja vien būtu kādi dati par krogiem un ēkām, lai laicīgi noskaidrotu, cik saulains aliņš izdosies…

Hmm… OpenStreetMap ir karte, kurā var pievienot krogus. It kā ar to varētu pietikt, bet ļautiņi liek klāt arī citu informāciju, ieskaitot ēkas un to augstumu.  Šķiet, varēsim noskaidrot, cikos kuru krogu apspīdēs saulīte. Nu, ja tie baltie/pūkainie/melnie/lietainie priekšā nepielīdīs.

Un te būs… Pints in the Sun.

pits_logo

Serviss, kurā var sameklēt krogu vai aplūkot tos kartē, izvēlēties laiku no 08:00 līdz 20:00 un redzēt ēku mesto ēnu. Astoņi no rīta varētu būt pietiekami agrāk celties tāpat nav īpaši gudri. Astoņi vakarā vasaras saulgriežu laikā var šķist par maz, bet nu godaprātam takš’ ar’ jābūt – līdz tam laikam var pats paspēt uzsilt.

pits_results

Lai serviss darbotos, pārlūkprogrammai jāatbalsta WebGL – ja atbalsta nebūs, ēnu vietā varēsit kādu laiku vērot šo jauko radību:

fallback

Tā kā salu iemītnieki mēdz doties dziras nogaršošanas braucienos uz citām valstīm, šo vērtīgo pakalpojumu viņi piedāvā izmantot visiem – varam noskaidrot arī Latvijas svarīgo objektu apsauļumotību. Ja kartē nav informācijas par krogu vai ēku augstumu, liekam tik klāt.

Nu tad… par atvērtiem datiem!

Leave a Reply