Jelgavas pasākuma atskats

surveyAprīļa sākumā tikāmies Jelgavā 2014. gada pirmajā (cerams, būs vēl) OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākumā. Nelielā un ļoti jaukā kompānijā uzlabojām kartes datus – pamatā māju numurus, bet pievienojām arī dažādus piebraucamos ceļus, veikalus utt.

Tikšanās un pirmā pastaiga pa Jelgavu

Tā kā pasākuma organizēšanā atbalstu sniedza Jelgavas pašvaldība, tikāmies Jelgavas POIC, kur jau pie ieejas bija skaidrs, kur notiks pasākums.

IMG_3738
Apspriedāmies par OpenStreetMap izmantošanu un datu vākšanu, un devāmies ielās. Tā kā bija diezgan daudz dalībnieku, kam nebija kartes zīmēšanas pieredzes, sadalījāmies divās grupās un izlēmām datu vākšanai šoreiz neizmantot GPS. Tā vietā izmantojām drukātas kartes no http://walking-papers.org/ – tajās redzami atpazīstami objekti (ielas, ēkas), un tad ar rakstāmo iezīmējam trūkstošo.

Zīmējam māju numurus un autobusu pieturas uz papīra

Zīmējam māju numurus un autobusu pieturas uz papīra

Redzējām dažādus Jelgavas skatus – vāciskas pastkastes, baznīcas, šķietamu ūdenstorni un dažādus brīdinājumus par suņiem.

IMG_3786 IMG_3756

IMG_3768IMG_3783

Viena grupa devās Filozofu ielas virzienā, otra – Zirgu ielas virzienā.

IMG_3758

Iepriekš minētie “walking papers” pēc pastaigas izskatījās šādi:

IMG_3810IMG_3811

Pamatā bijām centīgi sazīmējuši māju numurus, bet bija arī pa kādam pievadceļam, veikalam un ugunsdzēsības hidrantam. Hidranti, starp citu, Jelgavā jauni un labi redzami.

Apgūstam zīmēšanu

Atgriezāmies mājīgajās telpās, kur bija uzradušās arī saldākas uzkodas. Nedaudz paklausījāmies par to, kā tad īsti savāktie dati ievadāmi, un ķērāmies pie datu ievades.

IMG_3801 IMG_3804
IMG_3805 IMG_3806

Jāatzīst, ka vislielāko darbu veica un iemaņas ļoti veikli apguva Diāna un Laura – sākām ar vienkāršām darbībām, bet diezgan drīz tika izmantoti pieredzējušu kartētāju rīki:

IMG_3807

Otrā pastaiga

Lai gan sākotnēji bijām paredzējuši otrreiz doties ielās daudz ātrāk, datu ievade izvērtās par tik produktīvu procesu, ka izlēmām tikt galā ar visu savākto datu zīmēšanu. To arī veiksmīgi izdarījām, un tad devāmies otrajā pastaigā. Pats galvenais – redzējām Jelgavas pavēlniekus:

IMG_3820 IMG_3845

Ūdenstorni, visticamāk, apsaimnieko tie paši, kas šo akas vāku 🙂

IMG_3835 IMG_3841

Kartē pēc pamatinformācijas (ielas, adreses, veikali, benzīntanki) svarīgas ir arī detaļas – piemēram, ielu segums. Tādējādi maršrutēšanas programmas var mēģināt izvairīties no ne tik līdzenām ielām.

IMG_3848

Novērojām dažādas citas Jelgavas ainiņas (skat. attēlus zemāk), un pēc tam šķīrāmies. Ievāktos datus savadījām turpmāko dažu dienu un nedēļu laikā.

Party render

Ja datu vākšana pamatā notiek ar GPS iekārtu palīdzību, pēc pasākuma iespējams izveidot kopīgu karti, kurā redzama visu dalībnieku pārvietošanās. Tādas veidojām pēc pasākuma Cēsīs un Siguldā. Šoreiz mēs izmantojām vienkāršāku pieeju, līdz ar to GPS ieraksts pieejams tikai no vienas grupas.

gps_trace

Liels paldies

Liels paldies vietējiem iedzīvotājiem, kas ieradās un ļoti produktīvi darbojās.

Īpašs paldies Jelgavas pašvaldībai un Gintam Reinsonam par iniciatīvu un dalību pasākuma organizēšanā.

Paldies Endijam par viņa atskatu uz pasākumu. Citējot – “nav nemaz slikti, ka esam maz. Pasākums varēja noritēt ļoti draudzīgā un konstruktīva gaisotnē” 🙂

Saņēmām arī suvenīrus – auto ledus skrāpjus, atstarotājus, zīmuļus un citas jaukas lietas ar Jelgavas simboliem. Noderēs turpmākajos datu ievākšanas pasākumos 🙂

suveniiri

Pasākuma rezultāti

Pasākuma gaitā koncentrējāmies uz māju numuriem, līdz ar to būtu interesanti uzzināt, cik daudzus tad sazīmējām… bet par to nākamajā rakstā 🙂

Tad arī papētīsim, vai kā manāmi mainījās citu objektu skaits (varbūt ugunsdzēsības hidrantu 😉 ).

Galerija

Vēl daži Jelgavas skati saulainā sestdienā.

Leave a Reply