Jauns redaktors — iD

Jaunais OpenStreetMap redaktors iD ir gatavs lietošanai. iD ir izstrādāts ar mērķi padarīt OSM paplašināšanu un izlabošanu vieglāku, lai tā ir pieejamāka plašākai publikai. Jo pieejamāks iD ir, jo vairāk cilvēki varēs iekļaut savas vietējās zināšanas kartē. Neviens nepazīst vietu labāk par vietējiem iedzīvotājiem, ar kuru papildinājumiem OpenStreetMap var kļūt vēl pilnīgāks un pareizāks.

id-riga

Redaktors ir jauns, bet jau spēj darīt daudz. Piemēram, var apzīmēt objektus pat ja neesi tagu eksperts. Tulkojumi ir jau pieejami sešpadsmit valodās, ieskaitot latviešu! iD tēmē darīt mazāk nekā JOSM, bet būt daudz vienkāršakam ko lietot. Var lietot iD redaktoru no jebkura datora ar tīmēkļa pārlūku. To nevajag instalēt, un tas strādā bez Flash vai citiem plugins.

Saksāņā ar OpenStreetMap pamatprincipiem, iD ir open source un plānošana notiek publiski. Kods ir pieejams GitHub. Jebkurš var palīdzēt to uzlabot! Ja nespēji programmēt, vari tulkot, ziņot par kļūdām, un dot ieteikumus.

iD izstrādāšanu vada MapBox — kompānija kas būvē karšu dizaina un publicēšanas platformu. Iespējams, ka jau pazīstat MapBox būvēto TileMill. iD projektu padara iespējamu Knight Foundation piešķīrums OpenStreetMap uzlabošanai. Bezpeļņas organizācija Knight Foundation atbalsta projektus, kas attīsta žurnālistiku un mediju.

Ja vēlies uzzināt par turpmākiem attīstijumiem, seko MapBox OSM attīstibas blogam un @MapBox.

Izmēģini iD!

One thought on “Jauns redaktors — iD

  1. Es tikai gribēju virtuāli paspiest roku Ansim un pateikt, vecīt tu esi dievs! Tiešām lielisks redaktors. Mapbox/Tilemill ir fantastiski, un iD ir tieši tāds pats.

Leave a Reply