Bezmaksas karte Garmin iekārtām

garmin_with_latvia_small_screenViena no OpenStreetMap kartes priekšrocībām – bezmaksas kartogrāfiskie dati jebkurām vajadzībām. Tas ietver tiešsaistes karti, kartes drukāšanai, karti Android iekārtām… Un ir pieejama arī karte Garmin iekārtām.

Garmin ražo dažādas GPS iekārtas – sākot ar pavisam vienkāršiem atrašanās vietas ierakstītājiem un beidzot ar profesionālām iekārtām, kurās iespējams ievietot daudz un dažādas kartes. Ja jūsu Garmin iekārtā iespējams ievietot kartes, visticamāk, varēsit izmantot arī OpenStreetMap – par brīvu, protams.

Gribu Latvijas karti

Ir iespēja pašiem veidot savas kartes no OpenStreetMap datiem, īpaši izceļot sev svarīgus datus (piemēram, meža ceļus) – bet ir arī pieejams vienkāršāks variants, kur varat saņemt jau gatavu karti.

Lai to izdarītu, dodamies uz Garmin karšu ģenerēšanas lapu http://garmin.openstreetmap.nl. Sadaļā Choose a predefined country atveram Europe izvēlni un izvēlamies Latvia.

choose_country

Sadaļā Request your map or download it directly ierakstām savu e-pasta adresi un spiežam Build my map.

request_map

Uzreiz saņemsim e-pastu ar adresi, kurā varam aplūkot kartes veidošanas progresu. Pēc neilga laiciņa saņemsim e-pastu ar adresi, kur var saņemt gatavo karti. Atverot iekļauto adresi, redzēsim dažādus failus. Ja vēlaties karti lietot Garmin GPS iekārtā, mums vajadzēs failu, kura nosaukumā ir gmapsupp. Lejuplādējam šo failu, atarhivējam un ievietojam GPS iekārtā failu gmapsupp.img – un lietojam šo jauko karti.

Ja jums ir jaunāka Garmin iekārta, varat arī nosaukt šo failu kā citādāk, piemēram, latvija.img un iekopēt to iekārtā. Šajā gadījumā pašā iekārtā varēsit izvēlēties, kuru no iekļautajām kartēm izmantot.
garmin_with_latvia_medium

Rīga vecākā eTrex modelī

Kas ir iekļauts?

Šajā kartē būs iekļautas visas svarīgākās lietas – ielas, meži, meža ceļi, restorāni, bankomāti… Protams, ja vien tie ir iezīmēti OpenStreetMap.

Krogi un citas svarīgas lietas Vecrīgā

Krogi un citas svarīgas lietas Vecrīgā

Dodos ceļojumā. Karte ir?

Kā jau noprotat, šajā lapā varat arī pieprasīt arī jebkuras citas valsts karti. Datu kvalitāte un daudzums atkarīgi no OpenStreetMap datiem – piemēram, Vācija, Austrija, un Holande būs ļoti labā kvalitātē. Kādā eksotiskākā valstī var šis tas trūkt.

Alta, Norvēģija - ļoti laba karte

Alta, Norvēģija – ļoti laba karte

Leave a Reply