Karšu ievietošana WordPress – 4. Marķieru apraksti

Iepriekšējos rakstos mēs izpētījām, kā var izveidot karti un ievietot tajā vairākus marķierus. Šiem marķieriem var pievienot tekstu… un ne tikai. Tagad aplūkosim, kādas iespējas ir pieejamas marķieru aprakstu satura un izskata ziņā.

Raksti sērijā:

  1. Sagatavošanās
  2. Mūsu pirmais marķieris
  3. Marķieri vairojas
  4. Marķieru apraksti

Ievietojot pašu pirmo marķieri, mēs tam izveidojām ļoti vienkāršu aprakstu – nosaukumu un adresi. Tomēr apraksts var būt arī pilnvērtīgi noformēts un ietvert dažādus objektus – piemēram, attēlus.

Uzmanību – viss turpmākais īpaši neatšķiras no raksta noformējuma, objektu ievietošanas u.t.t. – ja mākat strādāt ar WordPress, aprakstu veidošanai nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas.

Norādes/saites/linki

Sāksim ar norādi (vai saiti, vai linku) uz paša zoodārza mājaslapu (nekādu norādi adresei nevajag, mēs jau redzam karti 🙂 ). Šoreiz apakšā pieliekam jaunu rindiņu ar tekstu “Mājaslapa”, iezīmējam šo tekstu un klikšķinām uz saites ikonas virs apraksta loga.

01_adding_link

Nākamajā logā ierakstām mājaslapas adresi URL laukā un klikšķinām Add Link.

02_adding_link_url

Teksta noformējums

Tagad mums ir nu jau 3 rindiņas, varētu to pirmo tā kā padarīt pamanāmāku – iezīmējam visu pirmo rindiņu un klikšķinām uz bold pogas.

03_bold

Kā noprotat, šeit nav nekādu īpašu ierobežojumu – viss noformējums, kas pieejams normālā ierakstā, ir pieejams arī marķieru aprakstos. Marķiera apraksts var būt vesels raksts ar virsrakstiem, sadaļām…

Attēli

05_add_mediaLai pārbaudītu šo funkcionalitāti, ievietosim arī kādu attēlu. Šoreiz aizņemsimies zoodārza ieejas foto no paša zoodārza lapas (pārvarot spēcīgas asociācijas un vēlmi ievietot Ingmāra foto 😉 ). Novietojam kursoru pašā apakšā jaunā rindā un klikšķinām uz Add Media virs apraksta.

06_update_markerJaunajā logā klikšķinām Upload Files un Select Files, izvēlamies kādu iepriekš saglabātu failu un augšuplādējam to. Kad attēls ir apstrādāts, klikšķinām Insert into post. Pašās beigās klikšķinām uz update marker.

Arī filiālei “Cīruļi” pieliksim kādu attēlu (diemžēl, pēdējie jaunumi ir no 2011. gada, gan jau šis attēls nav īpaši svaigāks 🙂 ).

Rezultāts

Aplūkosim rezultātu – marķierus ar attēliem.

loading map - please wait...

Rīgas Zooloģiskais dārzs ar aprakstu: 57.008297, 24.161167
Rīgas Zoodārza filiāle \'Cīruļi\' ar attēlu: 56.570760, 21.612090

Kā redzams, aprakstā nav īpaši daudz vietas, līdz ar to ļoti garus rakstus tur nav ieteicams ievietot. Tomēr neliels apraksts ar kādu attēlu ļauj piekļūt informācijai bez papildus lapu atvēršanas.

Leave a Reply