Atrodi draugu

Ventspils kartētāji

Ventspils kartētāji

OpenStreetMap aktīvistiem nu jau labi zināmais Pascal Neis nesen nācis klajā ar jaunu rīku – iespēju aplūkot, kas vēl tuvumā zīmē karti. Ja ne draugu, tad vismaz domubiedru tagad atrast ir vēl vieglāk.

Līdz šim, mēģinot sarīkot kādu kartēšanas pasākumu, nebija iespējas viegli atrast cilvēkus, kas ir piedalījušies kartes veidošanā šajā reģionā un viņus informēt. Tagad, izmantojot OpenStreetMap dalībnieku karti, tas ir iespējams.

Karti varam pārvietot kā parasti, bet katrs cilvēciņš ir vismaz nedaudz palīdzējis ar kartes uzlabošanu. Aptuveno dalības līmeni iespējams noteikt pēc krāsas – kreisajā pusē ir apzīmējumu izskaidrojums. Piemēram, attēlā augstāk redzam, ka Ventspilī ir vairāki iesācēji un viens pieredzējis dalībnieks.

Jelgavā situācija vienmērīgāka – vairāk lietotāju, kas ir darbojušies jau kādu laiku:

osm_users_jelgava

Starp citu, Jelgavas tuvumā ir vēl dalībnieki – Ozolniekos vien kādi pieci.

Liepājā, kas ilgu laiku bija viena no tukšākajām pilsētām Latvijā, kartētāju tagad tāds bariņš:

osm_users_liepaaja

Augšējā labajā stūrī varam pārslēgties starp lietotāja “aktivitātes centru” (kur visvairāk piedalījies), pirmo rediģēšanas reizi un pēdējo rediģēšanas reizi. Visus Latvijas lietotājus vienlaicīgi gan vienlaicīgi apskatīt neizdosies, jo ir 1000 lietotāju ierobežojums – attālinot skatu tā, lai ietilpst Latvija, šis limits jau tiek pārsniegts.

Gribat redzēt, kā izskatās jūsu reģions un kas tad vēl tuvumā zīmē? Varbūt vēlaties sazināties ar vietējiem kartētājiem un uztaisīt mazu, draudzīgu kopā sanākšanu? Dodieties uz OpenStreetMap dalībnieku karti.

One thought on “Atrodi draugu

Leave a Reply