Hidranti Jūrmalā

 

OpenStreetMap ir ne tikai karte, kuru jebkurš var rediģēt – tā ir arī karte, kurā var ievietot dažādu informāciju, kuru neatradīsit tradicionālajās komerciālajās kartēs. Kāds aizraujas ar riteņbraukšanas celiņu vai burāšanas apzīmējumu ievadi, kāds cits varbūt ar ugunsdzēsēju depo kartēšanu. Un ar ugunsdzēsēju depo kartēšanu laikam jau visvairāk aizraujas vācieši… Piemēram, OpenFireMap attēlo depo Nirnbergas apkaimē.

Pietuvinot karti pamanīsim, ka ne tikai depo tiek iezīmēti – arī hidranti nelielā pilsētā Schnaittach. Bet ne jau tikai vācieši māk detalizētas kartes taisīt. Mums arī ir iezīmēti daži ugunsdzēsēju depo Rīgā… Nu labi, varbūt ne visi. Pie tā vēl jāpiestrādā.

Bet kaut kur ir jau pastrādāts – un tie ir hidranti Jūrmalā. Diezgan iespaidīgs daudzums, sākot ar Buļļuciemu un beidzot ar Ķemeriem. Pietuvinot redzēsim, ka lielākajai daļai ir arī norādīts diametrs:

Jūrmalā lielākajai daļai hidrantu diametrs ir vienāds

Lai gan Jūrmalā visi diametri šķiet diezgan standartizēti, ir arī pa kādam “resnulim”:

Vācieši gan ir kādu mazu solīti priekšā – hidrantiem ir arī norādīts, vai tas ir virszemes:

Labojums: skat. Raita komentāru zemāk. Jūrmalā visi hidranti ir pazemē.

Virszemes hidranti apzīmēti ar augšupvērstu bultu

Atgriežoties Jūrmalā, pamanīsim, ka daži sarkanie punktiņi tuvinājumā kļūst par tādiem kā rezervuāriem – tie ir nevis standarta hidranti, bet ūdens ņemšanas vietas:

Ūdens ņemšanas vietām izmantots cits apzīmējums

Liels paldies Raitim par šo darbu. Citām pilsētām joprojām ir ar ko sacensties – nekur citur Latvijā nav tik detalizēta karte kā Jūrmalā.

One thought on “Hidranti Jūrmalā

Leave a Reply