Karšu ievietošana WordPress – 3. Marķieri vairojas

Vienu skaistu marķieri kartē ievietojām. Tomēr diezgan bieži vajadzēs vairāk kā vienu. Šoreiz izpētīsim, kā to paveikt. Tā kā sākām ar Rīgas Zooloģiskā dārza ielikšanu, tagad uztaisīsim karti ar centrālo Zoo un tā filiāli “Cīruļi”.

Raksti sērijā:

  1. Sagatavošanās
  2. Mūsu pirmais marķieris
  3. Marķieri vairojas

 

Ja tā godīgi, vairāku marķieru ievietošana ir ļoti vienkārša, tikai nedaudz mainās veids, kā mēs norādām sākotnējo atrašanās vietu un palielinājumu.

Taisām slāni

Marķieri tikai nosaka savas īpašības – atrašanās vieta, ikona, nosaukums, apraksts. Tādus parametrus kā kartes atrašanās vieta, izmēri, tuvinājums tagad noteiks slānis (layer).

Marķieri tiks ievietoti slānī

Protams, lai turpinātu, mums tas sākumā jāizveido. Rediģēšanas sadaļā kreisajā pusē izvēlamies Leaflet Maps Marker -> Add New Layer.

Slāņa atrašanās vieta

Līdzīgi kā ar marķieri, sāksim ar atrašanās vietu un tuvinājumu. Tāpat kā iepriekš, divi veidi, kā to izdarīt precīzi:

  • Kartē “aizbraucam” tur, kur vajag marķieri un vienu reizi ieklikšķinām. Šis laikam ir visvienkāršākais variants. Pirms to darīt, pārslēdzamies no OGD Vienna basemap uz OSM Mapnik.
  • OpenStreetMap mājaslapā atrodam vajadzīgo punktu, dubultklikšķis tur un tad klikšķinām uz Permalink apakšējā labajā stūrī. Adreses laukā būs divi skaitļi – lat un lon. Tos varam iekopēt marķiera lapā latitude un longitude laukos.

Punkts, kur ieklikšķinām, būs kartes centrs. Lai gan tajā parādīsies melns indikators, šis indikators ir tikai rediģēšanas režīmā – karti aplūkojot tas nebūs redzams. Kā izvēlēties kartes reģionu un tuvinājumu? Apmēram tā, lai tā ietvertu visus marķierus, kurus plānojam ievietot. Ja šaubāties par tuvinājumu, labāk izvēlēties lielāku reģionu – lietotājs var pietuvināt, bet ja kāds marķieris nebūs redzams sākotnējā kartē, to var arī nepamanīt. Karti vai nu pietuvinām/attālinām, vai arī ierakstām vēlamo tuvinājuma līmeni Zoom laukā pa kreisi no kartes.

Citi slāņa parametri

Slānim derētu vārds. Laukā Layer name to arī ierakstām.

Virs kartes atkal ir josla ar marķiera nosaukumu un daudz ikonām, kuras lielākajai daļai lietotāju nebūs vajadzīgas. Slēpjam, kreisajā pusē Panel for displaying layer name and API URLs on top of map parametrā izvēloties hide.

Pēc noklusējuma kartes izmērs būs 640×480 pikseļi. Ja vēlamies karti citādākā izmērā, kreisajā malā Map size laukos ierakstām vēlamos skaitļus.

Tas tad arī viss slāņa pievienošanai – klikšķinām add layer apakšā.

Liekam klāt otro marķieri

Viens marķieris mums jau bija, slānis mums ir – laiks likt klāt otro marķieri. Kā jau minēts, mēs to liksim Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļi”. Mēs izmantosim to pašu ikonu – pēdu uz zaļā fona. Ja piemirsies, kā pievienot marķieri, pētām rakstu sērijas otro rakstu Mūsu pirmais marķieris.

Uzmanību! Pirms pievienojam marķieri, mēs tomēr kaut ko darām citādi. Lapas augšdaļā pievēršam uzmanību laukam Layer.  Tajā izvēlamies slāni, kurā vēlamies šo marķieri redzēt.

Te arī tā svarīgākā lieta. Marķieris tiek pievienot slānim, un visi pievienotie marķieri parādīsies slānī.

Atceramies, ka marķieru kartes atrašanās vieta, tuvinājums un izmērs vairs nav svarīgi. Ja marķieri ir ievietoti slānī, šos visus parametrus nosaka slānis. Protams, ja vēlēsities izmantot karti, kurā būs redzams tikai šis marķieris, šie parametri atkal tiks izmantoti.

Bet neaizmirstam par pirmo marķieri

Otro marķieri slānim pievienojām, lieliski… bet tas nav nekāds īpašais uzlabojums, mums joprojām ir tikai karte ar vienu marķieri. Liksim klāt to marķieri, kuru mēs izveidojām pirms tam. Kreisajā pusē Leaflet Maps Marker sadaļā izvēlamies List all markers un klikšķinām uz mūsu pirmā marķiera ieraksta. Tāpat kā iepriekš, Layer laukā izvēlamies mūsu jauno slāni un pašā apakšā klikšķinām update marker.

Urā,  marķieri salikti slānī. Ar to gan viss vēl nebeidzas, mums šo slāni kaut kā jāparāda.

Slāņa debija

Drošības labad atveram Leaflet Maps Marker -> List all layers. Ja tas bija mūsu pirmais slānis, sarakstā būs tikai viens ieraksts, un tā numurs būs 1. Nokopējam visu stabiņa Shortcodesaturu. Šeit tas nav vairs pirmais slānis, līdz ar to mūsu “īskods” ir [mapsmarker layer=”3″].

Kas tālāk? Ievietojam šo kodu jebkurā rakstā, piemēram, šādi:

loading map - please wait...

Rīgas Zooloģiskais dārzs: 57.008297, 24.161167
Rīgas Zoodārza filiāle \'Cīruļi\': 56.570760, 21.612090
marker icon
 Fullscreen-Logo KML-Logo
Rīgas Zooloģiskais dārzs
Rīgas Zooloģiskais dārzs

Meža prospekts 1, Rīga, Latvija
marker icon
 Fullscreen-Logo KML-Logo
Rīgas Zoodārza filiāle 'Cīruļi'
Rīgas Zoodārza filiāle "Cīruļi"

Cīruļi, Kalvenes pagasts, Aizputes novads

Marķieru saraksts

Ir kāds parametrs, kuru mēs pirs tam ignorējām, bet kurš ietekmē kartes attēlošanu. Aplūkojot karti nedaudz augstāk, zem tās redzam sarakstu ar visiem marķieriem, kas ir iekļauti šajā slānī. Diezgan bieži tas būs noderīgi, bet varbūt kādreiz nebūs tik daudz vietas, vai arī būs tik daudz marķieru, ka saraksts nebūs īpaši lietojams. Ja tā, slāņa rediģēšanas skatā pa kreisi no kartes sameklējam Display a list of markers under the map parametru un izvēlamies no.

Uzvara

Esam uztaisījuši puslīdz smuku karti, dabūjuši tajā vairāk kā vienu marķieri un turpmākās kartes mums noteikti būs ļoti vienkārši izveidot. Ja spraudnis MapsMarker patika, aizsūtām autoram kādu eiro vai latu 🙂

2 thoughts on “Karšu ievietošana WordPress – 3. Marķieri vairojas

  1. Pingback: Karšu ievietošana WordPress – 1. Sagatavošanās | Latvijas OpenStreetMap projekts

  2. Pingback: Karšu ievietošana WordPress – 2. Mūsu pirmais marķieris | Latvijas OpenStreetMap projekts

Leave a Reply