Pagarinām Keldiša ielu un veram vaļā Rimi

Kartē ir svarīgi iezīmēt trūkstošo, uzlabot nepabeigtos reģionus. Bet arī it kā labi sakartētā vietā var rasties nepieciešamība veik izmaiņas – daudz kur notiek jaunu ielu, ēku un citu objektu būvniecība. Kā jau brīvprātīgo projektā, OpenStreetMap viena “stiprajām pusēm” ir projekta dalībnieku spēja sekot šādām izmaiņām un tās ātri atspoguļot kartē. Mēģināsim sekot līdzi divām šādām izmaiņām Rīgā: Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas pagarināšanai un jauna Rimi atvēršanai Biķernieku un Juglas ielu krustojumā.

 

Pagarinām Keldišu

Keldiša-Ulbrokas krustojums pirms izmaiņām

Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela, kas paralēli Augusta Deglava ielai savieno Ilūkstes un Ulbrokas ielas, šobrīd tiek pagarināta līdz Lubānas ielai. Būvdarbu rezultātā ir izmaiņas Ulbrokas un Keldiša ielu krustojumā – piemēram, vairs nav iespējams pa taisno nokļūt no Ulbrokas uz Jasmuižas ielu, un nogriešanās no Keldiša uz Ulbrokas ielu tagad jāveic nelielu gabaliņu tālāk, jaunizveidotā apgriešanās vietā. Ja jūs izmantojat OpenStreetMap datus maršrutēšanai, šī krustojuma izbraukšanai vairs nevajadzētu sagādāt problēmas, jo kartes dati šobrīd pilnībā atbilst realitātei.

Keldiša-Ulbrokas krustojums pēc izmaiņām

Atveram Rimi

3 kilometrus no šiem būvdarbiem notiek citi – Biķernieku Rimi veikala un stāvvietu būve. Celtnieki gatavojas veikala atvēršanai 19. jūnijā ar divriteņu un iepirkumu ratiņu novietņu pabeigšanu, OpenStreetMap projekts – ar visa izbūvētā sazīmēšanu kartē. Tā kā “īstā” stāvvieta vēl tikai tiks būvēta, šobrīd kartē esam iezīmējuši esošo situāciju.

 

Kāpēc attēlos nav redzams pats veikals? Attēli ir no 18. jūnija, kad veikals vēl nebija atvērts, un ēkas kontūras tiks iezīmēmētas vēlāk.

Sekojam Keldiša un Rimi progresam

Tā kā abi šie objekti vēl tiks pilnībā pabeigti vēlāk, sekosim to progresam līdzi un mēģināsim kartes datos nodrošināt pašu jaunāko informāciju. Visticamāk, OpenStreetMap dati būs pirmie, kas jums ļaus izbraukt pa Keldiša ielu līdz galam vai saprast, kur atrodas Biķernieku Rimi stāvvieta.

Viss plūst, viss mainās

Protams, šīs nav vienīgās vietas, kur notiek izmaiņas – būvdarbi notiek nepārtraukti, veikali un krodziņi tiek slēgti un vērti vaļā. Pamanījāt izmaiņas, kuras vēl nav redzamas OpenStreetMap? Ziņojiet projekta dalībniekiem, bet vēl labāk – iezīmējiet šīs izmaiņas kartē.

Leave a Reply