Siguldas kartēšanas pasākuma rezultāti

Pasākuma laikā tika apmeklēta arī Siguldas jaunā pils

Nu tad pēc ražīgas svētdienas varam nedaudz atskatīties uz to, ko mēs darījām Siguldā, kā arī jau paveikto kartes uzlabošanā.

 

 Pulcējamies

Siguldas kartēšanas pasākums bija pārsteidzoši labi apmeklēts – vai nu veiksmīga norises vieta, vai visi kartētāji nocietušies pēc ziemas (šis ir pirmais kartēšanas pasākums šogad), bet kopumā var saskaitīt 15 dalībniekus.

Dalīnieki pirms došanās ceļā

Pie Kaķu mājas sākām pulcēties neilgi pirms 11:00, un vēl kādu laiciņu pēc tam ieradās aizvien jauni dalībnieki. Priecēja daudzie vietējie – viņiem būs vislabākās iespējas šo karti atjaunot 😉

Sākam ar iepazīšanos un plānošanu

Saplānojām apmeklējamos rajonus un pamatā pārvietojāmies kājām. Daļēji tādēļ, ka Siguldas karte jau ir sameerā laba un papildus informāciju ievākt tādējādi ir ērtāk, daļēji jau laikam arī tādēļ, ka laika apstākļus var aprakstīt kā īīīīīīīīīīīdeālus.

Staigājam

Sadalījāmies 4 grupās, un devāmies ceļā. Daži attēli no kādas grupas apmeklētā – sākām ar došanos Siguldas pils/pilsdrupu virzienā.

Iezīmējam kartē "Bruņinieku parādi"

Maza atpūta pie Siguldas pils jaunā kompleksa ūdenstilpnes

Tad devāmies iekšā Siguldas pilsdrupu teritorijā, lai tur ievāktu datus par taciņām, gājēju celiņiem, estrādi un citiem objektiem.

Tiek stāstīts, ka Siguldas pilsdrupas tagad ir pieejamas ratiņkrēslā

Nogāzē aiz estrādes pamanījām kādu akmenī iekaltu rakstu ar gadaskaitli “1992” – varbūt kāds zina, kas tas īsti ir?

Zemē guļošs akmens ar rakstu un "1992"

Pavasara saules tests Siguldas estrādē

Atceļā vēlreiz ejam gar Siguldas jauno pili un Kronvaldu Ata pieminekli

 Atpakaļ uz pusdienām

Ap pustrijiem esam atpakaļ pie Kaķu mājas, kur apspriežam paveikto un paēdam.

Ēdam

...pie diviem galdiem

 Skats uz ievāktajiem datiem

Datus ievācām dažādos veidos – izmantojot GPS iekārtas, fotoaparātus u.t.t. – bet arī izmantojot vienkāršāku pieeju, kurā tiek izdrukāts apmeklējamais reģions un interesējošā informācija tiek “zīmēta” uz papīra. Daži piemēri:

Rajons pie Pulkveža Brieža ielas

Kaijas ielas rajons

Siguldas jaunās pils teritorijā

Protams, šādas pieejas ir daudz un dažādas – piemēram, cita dalībnieku grupa arī pierakstīja piezīmes, kuras pēc tam var piesaistīt konkrētām vietām vai nu fotografējot,  vai veicot piezīmes GPS iekārtā (waypoints).

Secīgas piezīmes

Tad nu tagad, pēc datu ievākšanas pasākuma, vadām to visu OpenStreetMap sistēmā. Daži varbūt jau ir beiguši datu ievadi, daži vēl strādā – bet kopumā Siguldas karte jau izskatās nedaudz labāk, piemēram, Siguldas pils, pilsdrupu un estrādes reģions:

Siguldas teritoriālais plānojums arī esot pietiekami kvalitatīvs, lai no tā varētu ērti iegūt papildus datus (māju numurus u.t.t.) – projekta dalībnieks pecisk plāno turpināt šo darbu.

Dalībnieku pārvietošanās

Svarīgs kartēšanas pasākumu datu apkopojums ir tā saucamais party render – visu dalībnieku pārvietošanās vizualizācija. Tātad, Siguldas pasākuma GPS iekārtu ieraksti:

Dalībnieku pārvietošanās pa Siguldu.

Pieejams arī detalizētāks attēls.

Un nedrīkstam taču iztikt bez dinamiskās versijas… lūk, video ar visu dalībnieku pārvietošanos.

Paldies dalībniekiem

Liels paldies visiem dalībniekiem par Siguldas kartes uzlabošanu. Palielinoties OpenStreetMap popularitātei, šos rezultātus varēs baudīt daudzi lietotāji. Ceram tikties ar jums visiem nākamajos pasākumos.

6 thoughts on “Siguldas kartēšanas pasākuma rezultāti

    • hmm, lietojot skaneri vai no foto ?
      ja no foto, tad tur vajag focheet labaa apgaismojumaa un preciizi no augshas, tad vajadzeetu buut mazaakiem kropljojumiem.
      vismaz liigatnes tusa laikaa mums taa viss sanaaca

  1. Pingback: ĢISnet » Arhīvs » OpenStreetMap kartēšanas pasākums Jelgavā 5. aprīlī

Leave a Reply