Kartēšanas pasākums Siguldā

OpenStreetMap projekts regulāri rīko kartēšanas pasākumus jeb tā sauktās “mapping party”. Latvijā šādi pasākumi ir notikuši jau vairākkārt, on šopavasar izlēmām uzlabot karti Siguldā, 29. aprīlī.

 Kur tiekamies?

Sākam ar sanākšanu 29. aprīlī plkst. 11:00 Kaķī, Pils ielā 8. Piesēžam, iedzeram tēju, un sadalām kartēšanas pienākumus un apgabalus.

Ko aicinām?

Laipni aicināti visi kartēšanas interesenti, slēpņošanas (geocaching) dalībnieki, kā arī visi, kam patīk apkārtējās vides izzināšana. Šeit būs iespēja uzzināt, kā tad īsti top vispasaules brīvā karte.

Kas jāņem līdzi?

Tā kā datu vākšana var notikt kājām ejot, braucot ar divriteni vai ar automašīnu, apģērbjamies atkarībā no izvēlētā transporta.

Ja jums ir GPS iekārta, ņemam to līdzi, bet tas nekādā gadījumā nav obligāts inventārs – parādīsim, kā notiek lielākā daļa aktuālo datu vākšana – izmantojot tikai papīru un rakstāmo (rakstāmo gan drošības dēļ var paķert līdzi 🙂 ).

Kas ir OpenStreetMap?

OpenStreetMap ir vispasaules karte, kas jebkuram pieejama par brīvu. Tā ir kā Vikipēdija, tikai ar kartogrāfisku saturu. Uz OpenStreetMap nesen pārgājuši tādi projekti kā Geocaching un Foursquare.

Iepriekšējās tikšanās Latvijā

Latvijā OpenStreetMap entuziasti ir tikušies jau vairākkārt. Lielākās tikšanās reizes ir bijušas:

Šajos ierakstos jūs varat aplūkot paveikto un dažas bildes no pasākumiem.

 

2 thoughts on “Kartēšanas pasākums Siguldā

    • nekas, noteikti riikosim vismaz veel vienu shovasar 🙂
      nezinaam gan kad un kur, bet nu, cerams, tagad buus mazaaka iespeeja to palaist garaam

Leave a Reply